KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14052032
nr 1405 2032
Suzanne Nessim
(f. 1944), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 70/90, daterad -85. Motivet: 22x15, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
Suzanne Nessim, född 1944 i Malmö, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:18:27
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Suzanne Nessim
Läs mer om Suzanne Nessim